Як купити річ у магазині одягу?

 
22 грудня 2023
Як купити річ у магазині одягу?

Шопінг за кордоном - це захоплююче проведення часу. Для людей, які не впевнені в своїх мовних навичках і не знають, як орієнтуватися в місцевих магазинах, це непростий досвід. Туристи, які мають потрібний словниковий запас і подолали мовний бар'єр, знаходять вигідні пропозиції і роблять стильні покупки. Люди, які не мають потрібного рівня підготовки, не знають, як купити одяг за кордоном. Вони часто губляться в хаосі примірочних.

 

Проблеми, що виникають під час шопінгу

 

При купівлі одягу за кордоном туристи часто стикаються з труднощами, які можуть зіпсувати шопінг. Найпоширенішою проблемою можна назвати наявність мовного бар'єру. Часто люди стикаються з незрозумілими деталями на цінниках чи умовами повернення.

 

Під час шопінгу важливо врахувати, що в різних країнах системи розмірів різняться. наперед вивчити таблиці відповідності розмірів. Розмір 44 може відповідати європейському 38 або американському 6. Важко підібрати річ без примірки, а на моделях одягу вказується лише один тип розмірів (наприклад, S/M/L). Рекомендують наперед вивчити таблиці відповідності розмірів.

 

Часто у туристів виникають складності із приміркою:

 

  • неочевидне розташування примірювальних;
  • обмеження кількості речей для примірки;
  • необхідність внести заставу або пред'явити документи, що супроводжують.

 

Важливо вміти уточнити правила примірки перед тим, як взяти речі в кабіну. У магазинах за кордоном можуть вводити цінові пастки і приховані націнки. У вартість товару часто включено податок, який зазначається окремо. Знижки на цінниках можуть бути у відсотках, а кінцева ціна незрозуміла.  У туристичних містах вартість на певні групи товарів може бути вищою. Щоб зрозуміти цінову політику у магазині, можна поставити консультанту такі питання: «Is tax included?» (Податок включений?) чи «What is the final price?» (Яка підсумкова ціна?).

 

У деяких країнах не прийнято чіпати речі без дозволу продавця. Консультанти можуть бути занадто нав'язливими або, навпаки, ігнорувати покупця. У кожній країні суттєво відрізняються правила повернення та обміну (десь він неможливий). Слід вивчити особливості покупок у конкретній країні, щоб уникнути непорозумінь.

 

Під час шопінгу важливо врахувати, що деякі магазини приймають тільки місцеву валюту або не працюють з безготівковими платежами. Багато покупців стягують комісію за оплату карткою. У деяких країнах діють туристичні податки та VAT Refund. ПДВ може збільшувати вартість товару, але туристи мають право на повернення. Рекомендують зберігати чеки, можна уточнити у продавця, чи оформляють вони документи для повернення податку. Важливо грамотно підготуватися до шопінгу.

 

Як правильно побудувати діалог у магазині за кордоном: корисні поради та фрази

 

Шопінг за кордоном може бути комфортним і приємним, якщо Ви знаєте, як почати і вести діалог з продавцем. Корисні фрази для різних ситуацій допоможуть правильно побудувати діалог із консультантом чи продавцем. Почніть із ввічливого привітання. Це створить гарне перше враження та покаже Вашу повагу.

 

Приклади:

 

  • “Hello!” (Привіт!)
  • “Good morning/afternoon!” (Доброго ранку/дня!)

 

Щоб попросити продавця про допомогу, можна сказати:

 

  • “Could you help me, please?” (Могли б Ви мені допомогти?)
  • “I'm looking for [an item]”. (Я шукаю [предмет одягу].)

 

Уточнити де знаходяться потрібні відділи або речі можна за допомогою наступних фраз:

 

  • “Where can I find [jackets/dresses/shirts]?”
  • “Do you have this in another size/colour?” (У вас є це в іншому розмірі/кольорі?)

 

Якщо Ви не впевнені у своєму розмірі, використовуйте фразу: “I'm not sure about my size. Could you help me?” (Я не впевнений у своєму розмірі. Ви могли б мені допомогти?). Коли Ви знайшли річ, яку хочете приміряти, можна поцікавитись у продавця: “Where is the fitting room?” (Де знаходиться примірювальна?) або “Can I try this on?” (Можу я це приміряти?).

 

Під час шопінгу важливо уточнити деякі деталі. Щоб дізнатися точну вартість, можна скористатися такими фразами:

 

  • “How much is this?” (Скільки це коштує?)
  • “Is this on sale?” (Це зі знижкою?)

 

Дізнатися про додаткові акції допоможе фраза: "Do you have promotions or discounts?" (У вас є акції чи знижки?). Перед покупкою важливо дізнатися про умови повернення. 

 

Зробити це можна за допомогою наступних конструкцій:

 

  • “What is your return policy?” (Яка у вас політика повернення?)
  • “Can I exchange this if it doesn’t fit?” (Можу я обміняти це, якщо не підійде?)

 

Оплату за речі слід проводити за допомогою таких фраз:

 

  • “I’ll take it”. (Я візьму це.)
  • “Can I pay by card?” (Можна сплатити карткою?)
  • “Do you accept cash/credit cards?” (Ви приймаєте готівку/кредитну картку?)

 

Не бійтеся ставити запитання. Продавці звикли та вміють працювати з туристами. У разі виникнення труднощів завжди можна скористатися перекладачем. Діалог слід будувати чітко та спокійно, щоб полегшити розуміння. Не забувайте бути чемними. Подякуйте продавцю (Thank you very much!) та побажайте йому гарного дня (Have a nice day!). Це дозволить Вам залишити приємне враження.

 

Як уникнути труднощів

 

Важливо підготуватися до шопінгу заздалегідь. Для цього можна вивчити кілька ключових фраз, які допоможуть грамотно побудувати діалог:

 

  • "Where can I find [type of clothing]?" (Де я можу знайти [тип одягу]?)
  • "Do you have this in size [your size]?" (У вас є це у розмірі [ваш розмір]?)

 

Заздалегідь ознайомтеся із розмірною сіткою країни. Важливо вивчити правила знижок та повернень. Під час шопінгу слід уважно вивчати цінники. На них може бути зазначено таке:

 

  • "Sale" - розпродаж;
  • "Buy one, get one free" - купи одну річ, отримай другу безкоштовно.

 

Щоб не шкодувати про покупку, можна перевірити зручність речі. Завжди є можливість її приміряти. Для цього достатньо звернутися до покупця з питанням: “Where is the fitting room?” (Де примірювальна?).

 

Володіння базовими фразами та знання місцевих розмірів допомагає заощадити час і зробити покупку впевненішою.

 

Під час шопінгу важливо:

 

  • заздалегідь підготуватися (вивчіть мову, розміри та правила);
  • не соромитися ставити запитання та уточнювати деталі;
  • пам'ятати, що кожна успішна покупка за кордоном – це не тільки нова річ, а й безцінний досвід.

 

Покупки за кордоном можуть стати цікавою пригодою, якщо Ви знаєте, як уникнути основних труднощів. Грамотний підхід до шопінгу дозволить зробити корисні покупки та отримати масу позитивних емоцій.


 

Онлайн навчання
Почніть навчання безкоштовно
Навчайтеся на нашій платформі з будь-якого пристрою
Будь ласка, заповніть поля нижче, щоб записатися на перший безкоштовний урок*
*Пробний урок йде 30 хвилин і включає знайомство з платформою, викладачем та визначення рівня
Авторські онлайн-дошка, відеочат та платформа для навчання
Можливість навчатися з будь-якої точки світу
Безкоштовні розмовні клуби з носіями мови з усіх країн земної кулі
Можливість безкоштовно розвивати свою англійську на онлайн тренажерах