Спілкування з іноземцями може бути дуже непростою справою. Різниця темпераменту, менталітету можуть зіграти свою роль. Ось деякі поради, щоб уникнути неприємностей у спілкуванні.
- Не питайте іноземців про рівень їх заробітної плати.
- Не варто дізнаватися про релігію та політичні переконання співрозмовника.
- Не радимо ставити нав'язливих питань про здоров'я чи хворобу людини.
- Забудьте про сексуальну орієнтацію або расову приналежність. Про це взагалі не варто казати.
- На питання "How are you?" не треба розповідати всю свою історію хвороби чи сімейні проблеми.
Якщо Ви бажаєте урізноманітнити англійську мову цікавими репліками, пропонуємо для поповнення словникового багажу фрази.
Потрібно запросити друга в кіно? Скажіть йому: "How about going to the cinema?" або "Would you like to go to the cinema?" Дізнайтеся, чи вільна дівчина сьогодні ввечері за допомогою фрази: "Are you free tonight?" Якщо співрозмовник пропонує піти кудись, і Вам це подобається, скажіть: «Sounds good!». Якщо ж вважаєте за краще відмовитися, повідомте про це за допомогою речення: «Sorry, I am busy!». Існують репліки, які допомагають уникнути неприємних тем чи співрозмовників. "I can see an old friend over there!" - використовуйте це, щоб відвернутися від наполегливого шанувальника. "I hope we meet again!"- а ця фраза відмінно підійде, якщо незнайомець сподобався Вам.
Запам'ятайте, що іноземці віддають перевагу ввічливим співрозмовникам, які не лізуть з особистими розпитуваннями. Будьте чемними та приємними у розмові, слухайте до кінця, намагайтеся не перебивати людину.